Hlavné mesto Bratislava sa aj tento rok zaradilo medzi ďalšie mestá vo svete, ktoré organizujú vrcholné triatlonové podujatie.

City Triathlon Bratislava 2013

Rozdajte si to s olympionikmi

<i>Triatlon sa stáva jedným z najpopulárnejších športov vo svete a ináč tomu nie je ani u nás. Dôkazom je aj pokračovanie jedného z najvýznamnejších triatlonových pretekov v Čechách a na Slovensku, ktoré budú mať nielen európsky, ale aj svetový cveng. V Bratislave sa uskutočnia už 18. - 19.mája 2013.</i>

Po úspešnej organizácii prvého ročníka City Triathlon Bratislava 2012 a historicky prvého Európskeho pohára v triatlone na Slovensku v roku 2010, tu máme ďalší ročník, ktorý presahuje rozmer európskeho triatlonu. Toto prestížne športové podujatie sa uskutoční v uliciach bratislavskej časti Nové Mesto, s hlavným zázemím na Kuchajde a Lakeside parku. „Chceme dosiahnuť, aby sa podujatie stalo vďaka medzinárodnej účasti a množstvu sprievodných podujatí športovou udalosťou roka, nielen pre milovníkov triatlonu, ale aj pre širokú verejnosť“, avizuje riaditeľka pretekov, Sabina Borská. Preteky budú na vzdialenostiach: 750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh.

Dorazia aj hviezdy

Do hlavného mesta zavíta nadupaná konkurencia. Očakáva sa viac ako 600 pretekárov z dvadsiatich krajín Európy v podmienkach svetovej úrovne. Jedným zo znakov svetovej úrovne bude aj štartovacie mólo, oddychová zóna pre pretekárov, Expo a cyklistické depo.

„Spolupracujeme aj s Českou triatlonovou asociáciou. V rámci  akcie City Triathlon Bratislava sa uskutočnia nielen Majstrovstvá Slovenska, ale aj Český pohár. Naším cieľom je privítať minimálne päť atlétov z olympijských hier z Londýna a dvadsať atlétov z európskej špičky," upresnil manažér Realizsportteamu Matej Uram.

Tímové štafety

Novinkou bude firemná štafeta, kde sa môžu prihlásiť aj amatéri, tzv. hobby. Budú mať skrátenú trať: 350 m plávanie, 5 km cyklistika a 1,4 km beh. Minimálne jeden zo štafety by mal zvládnuť plavecký úsek. Pripravujeme aj medzinárodné Majstrovstvá Slovenska štafiet, ktoré už boli zaradené v programe Majstrovstiev Európy a budú aj súčasťou OH v Rio de Janeiro. Štafeta na City Triathlone bude pozostávať zo zostavy  muž, žena, muž.

“Nuž,  možno práve na Kuchajde nájdeme adeptov na slovenskú štafetu, ktorá by sa mohla predstaviť na OH," pridal zaujímavosť organizátor City Triathlonu Bratislava, Maroš Horínek.

Bonus navyše

Priaznivcov triatlonu čaká aj niekoľko bonusov navyše. „V spolupráci s Red Royal CrossFit Team čaká na účastníkov možnosť vyskúšať si na vlastnej koži aj crossfit, ktorý sa v súčasnosti teší mimoriadnej obľube. Každý štartujúci atlét prispieva sumou tri eurá zo štartovného na špeciálnu základnú  školu s materskou školou pre deti s autizmom. „Čo sa týka prihlášok a ďalších podrobností sa môžu záujemcovia informovať na našej webovej stránke www.citytriathlon.sk," dodala riaditeľka preteku, Sabina Borská.

O zábavu sa budú starať moderátori Vlado Baron a Matej „Sajfa“ Cifra, ktorí určite vytvoria skvelú atmosféru. Na svoje si taktiež prídu aj tí najmenší, ktorí sa môžu vyblázniť v nafukovacom hrade a ďalších detských atrakciách. Organizátori sa tešia na pretekárov a ich výkony, ale aj na každého z Vás!

JAN ČELÚSTKA

JAN ČELÚSTKA

Před závodem jsem byl trochu naštvaný, že se nepodařilo uspořádat EP. Přece jen letos závodím míň a nějaké body do ITU žebříčku by se hodily. Nakonec jsem ale rád, že jsem i s Anet do Bratislavy jel. Docela zajímavá byla zkušenost ve Fun rádiu, kde jsem byl hostem ranní show. Samotný závodní víkend byl fajnově zařízený. Snad jen sobotní počasí mohlo být o trochu lepší, ale aspoň má Mároš do dalšího ročníku co vylepšovat:) Je jasné, že se líp hodnotí vítězný závod a proto jsem si dal od závodu časový odstup. Samotná lokace závodu je suprová, Kuchajda je pro plavání ideální místo, voda na centrum města dobrá, zázemí pro závodníky (včetně pastaparty) na „Československo“ luxusní. Jedno z mála minus je trať cyklistiky. Ta byla hodně mizerná. Ani né tak prostředím jako povrchem. Běh bych řekl normální až na ten Polus. To byla paráda a tak rychle mi snad ještě 5km neuběhlo. Přes 400 lidí během víkendu na startu se vidí málokdy. Z mého pohledu pokud by se podařila změnit trať cyklistiky, objednalo lepší počasí a hlavní závod se zařadil do EP (nebo se závod udělal jako společný mistrák pro ČR a SR), tak může jít o nejlepší triatlonový závod ve střední Evropě.

TA3 - Na Kuchajde sa uskutočnil City triatlon Bratislava


TV JOJ - ŠPORT

RTVS - Góly body sekundy