O PODUJATí

 

Superšprint FTVŠ 2019

Už tretí krát v rade bude Bratislava otvárať triatlonovú sezónu na nábreží Dunaja pretekmi s názvom Superšprint FTVŠ 2019, ktoré organizuje bratislavský triatlonový klub Prestigio Realiz team so svojimi partnermi. Preteky budú súčasťou 1. kola Slovenského pohára.

 

Fanúšikovia triatlonu sa môžu tešiť na kompletnú juniorskú a seniorskú špičku, ktorú máme na Slovensku.

 

Dorastenci a juniori budú bojovať o kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy v Kitzbühheli.
Domáci fanúšikovia sa môžu tešiť na naše triatlonistky Kristína Jesenská a Zuzana Michaličková, ktoré získali TOP 5 umiestnenia na európskych pohároch.

 

SUPER ŠPRINT FTVŠ 2019
SUPER ŠPRINT FTVŠ 2019
SUPER ŠPRINT FTVŠ 2019
SUPER ŠPRINT FTVŠ 2019

Preteky sú určené nie len pre vrcholových atlétov, ale predovšetkým pre hoby pretekárov, triatlonových nováčikov a pre všetkých ktorí by si chceli vyskúšať tento jedinečný formát pretekov. Samozrejme nezabúdame ani na našich najmenších pretekárov vo veku od 6 do 14 rokov. Tiež, sa môžete tešiť na súboj mužov do 39 rokov a nad 40 rokov u ktorých bude prebiehať eliminácia o postup do nedeľňajšieho 24-členného finále. V tom formáte sa predstavia aj ženy. Záver sobotňajších pretekov zavŕšia mix štafety žiakov. Program vyvrcholí v nedeľu, finálnymi súbojmi tých najlepších mužov do 39 rokov, nad 40 rokov a žien. Tieto súboje budú vzrušujúce pre samotných pretekárov ako aj pre divákov.

 

SUPER ŠPRINT FTVŠ sa bude konať v areáli  FTVŠ UK v Bratislave, kde má svoju základňu aj triatlonový klub Prestigio Realiz team.

 

Na podujatí sú vítané rodiny s deťmi, ktoré tu môžu prežiť vzrušujúci športový deň v priateľskej atmosfére s množstvom zábavy a napínavých triatlonových súbojov.
Neodmysliteľnou súčasťou pretekov bude aj moderátor Vlado Barón, ktorý podujatiu dodá nezabudnuteľnú atmosféru.