Superšprint FTVŠ 2019

Už tretí krát v rade bude Bratislava otvárať triatlonovú sezónu na nábreží Dunaja pretekmi s názvom Superšprint FTVŠ 2019, ktoré organizuje bratislavský triatlonový klub Prestigio Realiz team so svojimi partnermi. Preteky budú súčasťou 1. kola Slovenského pohára.

 

Fanúšikovia triatlonu sa môžu tešiť na kompletnú juniorskú a seniorskú špičku, ktorú máme na Slovensku.

 

Dorastenci a juniori budú bojovať o kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy v Kitzbühheli.
Domáci fanúšikovia sa môžu tešiť na naše triatlonistky Kristína Jesenská a Zuzana Michaličková, ktoré získali TOP 5 umiestnenia na európskych pohároch.

 

SUPER ŠPRINT FTVŠ 2019

Preteky sú určené nie len pre vrcholových atlétov, ale predovšetkým pre hoby pretekárov, triatlonových nováčikov a pre všetkých ktorí by si chceli vyskúšať tento jedinečný formát pretekov. Samozrejme nezabúdame ani na našich najmenších pretekárov vo veku od 6 do 14 rokov. Tiež, sa môžete tešiť na súboj mužov do 39 rokov a nad 40 rokov u ktorých bude prebiehať eliminácia o postup do nedeľňajšieho 24-členného finále. V tom formáte sa predstavia aj ženy. Záver sobotňajších pretekov zavŕšia mix štafety žiakov. Program vyvrcholí v nedeľu, finálnymi súbojmi tých najlepších mužov do 39 rokov, nad 40 rokov a žien. Tieto súboje budú vzrušujúce pre samotných pretekárov ako aj pre divákov.

 

SUPER ŠPRINT FTVŠ sa bude konať v areáli  FTVŠ UK v Bratislave, kde má svoju základňu aj triatlonový klub Prestigio Realiz team.

 

Na podujatí sú vítané rodiny s deťmi, ktoré tu môžu prežiť vzrušujúci športový deň v priateľskej atmosfére s množstvom zábavy a napínavých triatlonových súbojov.
Neodmysliteľnou súčasťou pretekov bude aj moderátor Vlado Barón, ktorý podujatiu dodá nezabudnuteľnú atmosféru.